sadsad x
asdasd
MÜŞTERİ HİZMETLERİ TOP BANNER-SS.jpg (175 KB)
İade ve Geri Gönderim İşlemleri
 • İade talebi - hasarlı ürün

  Kargo firmasının görevi www.duna.com.tr'den yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak, doğru kişiye, güvenle teslim etmektir. Siparişinizi kargo yetkilisinden teslim aldıktan sonra, yine aynı kargo yetkilisi huzurunda açınız ve ürünleri kontrol ediniz. Tarafımızdan sizlere hasarlı bir ürün gönderimi söz konusu değildir. Elinize hasarlı ulaşan bir ürünün, taşıma süreçlerinden kaynaklanan hasarlara maruz kalması tek ihtimaldir. Dolayısıyla teslimat sürecinde bu tespitin yapılması önemlidir.

  Elinize hasarlı ulaşan ürünlerle ilgili olarak gerekli değişim işlemleri, sadece size teslimatı yapan kargo görevlisinin teslimat anında düzenlemiş olacağı hasar tespit tutanağı ile yapılabilmekte.

  Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında, teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapınız ve kutuda herhangi bir hasar olması durumunda teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisini "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlaması yönünde uyarınız. Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz.

  Tarafınıza teslim edilen kutuda herhangi bir hasar yoksa bile, koliyi kargo yetkilisi huzurunda açınız ve ürünleri birlikte inceleyiniz. Ürünlerde veya ambalajında herhangi bir hasar gözlemlerseniz yine kargo yetkilisinden "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlamasını talep ediniz. Bizleri ivedilikle bilgilendiriniz, tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Bu hasarlı ürünlerle ilgili tazminat süreci firmamız ve kargo firması ile düzenletmiş olacağınız "Hasar Tespit Tutanağı" baz alınarak ilerleyeceği için, bu tutanağın düzenletilmesi konusunda desteğiniz elzemdir.

 • İade talebi - yanlış sipariş

  Sipariş etmiş olduğunuz ürünlerle ilgili olarak, tarafımızdan kaynaklanan herhangi bir ihmal söz konusu değilken, yanlış sipariş, müşterinizin ihtiyaçlarının veya taleplerinin değişmesi vb. nedenlerle, ürün iadesi talep ettiğiniz durumlarda, iade kargo ücreti tarafınıza ait olmak şartıyla ürünler iade alınır. Bu iadelerle ilgili olarak öncelikli talebimiz ürünlerin orjinal ambalajının zarar görmemiş olması ve tekrar satılabilir durumda eksiksiz ve hasarsız olarak tarafımıza iletilmesidir.

  Tarafınızdan iptali ve iadesi talep edilen tüm siparişlerde iade süresi 15 gündür. 

   

 • İade talebi - arızalı ürün

  Garanti süresi kapsamında, satışını yaptığınız ve alıcılardan kullanım sonrası arıza talebiyle tarafınıza iletilen ürünlerimizi MNG Kargo aracılığıyla firmamıza iletiniz. Ürünlerin teknik servis servis incelemesini takiben arızanın niteliğiyle ilgili tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılır, üretim hatasından kaynaklanan tüm arızalarla ilgili tamiratlar tarafımızdan bilabedel gerçekleştirilir, gerekmesi durumunda ürün yeni bir ürünle değiştirilir ve tarafınıza gönderilir.

  Garanti süresi dışında, satışını yaptığınız ve alıcılardan kullanım sonrası arıza talebiyle tarafınıza iletilen ürünlerimizi MNG Kargo aracılığıyla firmamıza iletiniz. Ürünlerin teknik servis servis incelemesini takiben arızanın niteliği ve belirlenen gerekli tamirat işlemlerinin ücretlendirilmesi ile ilgili tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılır, onayınızı takiben ürün üzerinde gerekli tamirat işlemleri gerçekleştirilir ve ürün tarafınıza geri gönderilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.